Głos Ciała. 2 miesięczny kurs świadomości głosu i ciała.

Ciało które widzi, słyszy, czuje i  mówi (swobodnie wyraża SIEBIE). Ciało rozgrzane, zrelaksowane i uwolnione – oddychające. Umysł wyciszony i skoncentrowany. Emocje „dopuszczone do głosu”- wyrażone. Gotowość na spontaniczną ekspresję. Wszystkie te elementy otwierają bramę dla naszego niepowtarzalnego głosu. Głosu, który chce zostać wysłuchany ze zrozumieniem i akceptacją. Głosu swobodnego i prawdziwego. Głosu, który zostanie zapamiętany. Jasnego sposobu komunikacji.

Jeśli chcesz swobodnie mówić, śpiewać i wyrażać siebie. Pragniesz pracować w stałej grupie, dostawać ciekawe i rozwijające zadania. Jesteś gotowy na zmiany. Ten kurs jest dla Ciebie.


Nie nadwyrężaj głosu, nie wymuszaj dźwięków. Odpręż mięśnie gardła, weź głęboki wdech, aby wspomóc swój głos i śpiewaj. Ludzie za mało śpiewają. Śpiewaj więc w ogrodzie, samochodzie, w domu, w wannie. Śpiewaj swoim dzieciom, w szkole, w pracy, swojemu ukochanemu, czy ukochanej, swojemu psu, roślinom, drzewom, górom. Przyzwyczaj się  znowu do dźwięku swojego głosu, do tego, że go słyszysz, doświadczasz, znasz doceniasz. Odkryj swój autentyczny sposób wyrażania. Powróć do ciała, do jego rytmu. Daj sobie prawo, aby dobrze się czuć ze sobą.

Zajęcia obejmują :

 •  Pracę nad świadomością ciała oraz umiejętnością relaksacji
 • Poznawanie aparatu mowy
 •  Ćwiczenia uwalniające stres i blokady (Technika Alexandra, metoda A. Lowena)
 • Uwalnianie głosu i ekspresja (biały śpiew)
 • Ćwiczenia wywodzące się z teatru fizycznego (Stanisławski, Grotowski)
 • Dotyk, komunikacja (masaż głosem, praca z intencją)
 •  Ćwiczenia oddechowe( focusing, wizualizacja)
 •  Praca z obrazem i ruchem ( elementy procesu Live Act Anny Halprin)
 •  Ćwiczenia energetyzujące
 • Zajęcia prowadzone są autorską metodą” pracy z głosem”, która opiera się na połączeniu ścieżki medytacyjnej, pełnego swobodnego oddechu, ćwiczeń fizycznych (Grotowski, Stanisławski), oraz technik ekspresyjnych w podejściu psychosomatycznym.
  Kurs oparty został o trening wybitnej nauczycielki głosu Kristin Linklater.

Dla kogo:

Każdego, kto już pracuje głosem lub pragnie tą pracę rozpocząć. Wszystkich, którzy pragną pogłębić kontakt z własnymi emocjami, usłyszeć swój głos na nowo, mówić jasno i zrozumiale. Poszukujących drogi swobodnej ekspresji. Pragnących pogłębić komunikację ze swoim ciałem i umysłem.

Dobra wiadomość jest taka, że nigdy nie jest za późno aby zacząć pracę nad sobą:-)
Wystarczy podjąć wyzwanie.

 

Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *