O mnie

Mam na imię Agata i od dzieciństwa pasjonuje się śpiewem oraz pracą sceniczną. Długie poszukiwania własnej ścieżki, tysiąc pomysłów na siebie- nieustanne bycie w zmianie, doprowadziły mnie do odkrycia mocy głosu. Od wielu lat z pasji zajmowałam się śpiewem i nie sądziłam, że to właśnie moja prywatna eksploracja doprowadzi mnie do miejsca w którym będę się dzielić własnym doświadczeniem. Zrozumiałam, że w każdym głosie tkwi indywidualny potencjał, który pragnie zaistnieć i być wolny. Odkryłam również, że wspólny śpiew i tworzenie muzyki to dla mnie momenty szczególnej komunikacji, nie tylko miedzy „muzykami”, ale również pomiędzy ciałem i duszą, przeszłością i przyszłością, niebem a ziemią. Jednocześnie śpiew jest dla mnie głęboką praktyką bycia tu i teraz. Momentem integrowania i wyrażania emocji. Ugruntowuje mnie muzyka korzeni – śpiew biały, uwalniający moc z przestrzenią na każdy głos. Szczególnie pieśń obrzędowa.

Od 2011 roku zajmuje się pracą z głosem jako instruktor głosu w sytuacjach szkoleniowych, uniwersyteckich, grupach artystycznych i rozwojowych. Łącząc metody jogi, teatru fizycznego, elementów treningu mindfulness (medytacji uważności), praktycznej wiedzy emisji głosu oraz podstaw terapii głosem. Od 2012 roku prowadzę autorskie zajęcia ze świadomości głosu i ciała, a także grupy uwalniające potencjał twórczy i siłę do zmian. Towarzyszę w powrocie do ciała i oddechu, w nawiązaniu komunikacji z emocjami zamkniętymi w ciele i ich wyrażaniu.

Prywatnie i zawodowo namawiam do śpiewania i śpiewam o każdej porze dnia i nocy.
Bardzo mocno czuję grupy i wierzę w ich  pogłębiony terapeutyczny wymiar. Prowadzi mnie krąg.

Metoda

Do głosu podchodzę w sposób holistyczny. W swojej pracy łączę techniki ekspresyjne i pracę z psychosomatyką ciała.  Odkrywając potencjał energetycznym obecny w ciele.  Celem mojej pracy jest poprawa relacji klienta z samym sobą, uświadomienie zablokowanych emocji w ciele i nauka ich wyrażania. Uzdrowienie relacji z własnym ciałem i jego pamięcią. Otwarcie się na swój głos i jego wielowymiarowość. Pracujemy nad odzyskaniem „wolności do”: śpiewania, zabierania głosu, stawiania granic, życia własnym życiem. Nad uwolnieniem twórczego potencjału. Odzyskaniem poczucia przepływu, a przede wszystkim poczuciem własnej mocy ukrytej w głosie. Moim miejscem do pracy i życia jest Kamyk,  lubię pracować tutaj poza miastem w ciszy i kontemplacji przyrody. Głęboko wierzę, że kontakt z naturą wspiera procesy powrotu do SIEBIE i samouzdrawiania.

W 2016 roku ukończyłam II letnie studium psychoterapii procesu przy Warszawskim Instytucie Psychoterapii Procesu. Jestem w trakcie certyfikacji z pogłębionej pracy z ciałem w nurcie Terapii krzyżowo- czaszkowej (cranio- sacralnej) w ujęciu biodynamicznym.Z pasją rozwijam swoje zainteresowania różnymi technikami śpiewu oraz improwizacji min. u Zuzy i Jurija Pastuszenki, Ewy Grochowskiej, Joanny Słowińskiej, Adama Struga, Julity Charytoniuk, Anny Jakowskiej, Agaty Harz,  Teresy Mirgi, Pawła Grochockiego, Grażyny Tabor, Fides Krucker, Jaap’a Blonk’a, a także Natalii Polovynki ( założycielki Ośrodka Teatralnego „Slovo i Glos” we Lwowie). Uczyłam się mądrości głosu od Shai’a Dayan’a. Pracowałam metodą „Body Alphabet” u Jorge Parente w asyście Zoe Ogeret. Inspiruje mnie metoda pracy Kristin Linklater. Obecnie uczę się i śpiewam w zespole ukraińskiej muzyki tradycyjnej Velme Ghurt pod przewodnictwem Sofii (Nesteruk) Herian.

Inspiruje mnie taniec, rytuał, ekspresja które wzbogacają o werbalne i niewerbalne środki kontaktu z własną cielesnością i  czuciem. Pogłębiające osobistą relacje ze sobą, otwierające  na innych.

Czuję radość i ogromną wdzięczność jaką daje mi możliwość pracy z ludźmi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *