Joga Reset + Moc Głosu

Odkryj moc połączenia głosu, emocji, ciała i natury.
Zanurz się w przestrzeni poza czasem, w magicznym miejscu wśród dzikiej przyrody.
Celebruj równonoc, odnajdując balans w relacji ze sobą i światem.
Zabierzemy Cię w podróż, korzystając z narzędzi jogi regeneracyjnej oraz ekspresji poprzez głos. Zadbamy o bezpieczną i swobodną przestrzeń do usłyszenia Siebie. Wspierać nas będzie natura i mądrość kręgu, gdzie każdy głos i cisza są ważne. Wszyscy jesteśmy równi i mamy dostęp do kolektywnej mądrości. Spotykamy się we własnej prawdzie z innymi. Zrobimy miejsce na wszystkie uczucia oraz damy narzędzia do ich ekspresji, ukochania i integracji.
PROWADZĄCY:
🧘‍♂Jan Szpil – specjalista od regeneracji i głębokiego relaksu poprzez narzędzia jogi. Doświadczenie z pracą metodą Lowena, gruntowaniem i uwalnianiem emocji w ciele.
🧘‍♀Agata Bargiel- specjalistka od przepływów. Doświadczenie w podążaniu za procesem grupy, terapeutyczną pracą z głosem, oraz dynamiczną terapią krzyżowo- czaszkową. Prowadząca oraz trzymająca przestrzeń @Księżycowego Domu.
☀PROCES:
Joga tworzy fundament i strukturę. Poprzez świadomy oddech i ruch regeneruje ciało i umysł. Praca z głosem to badanie i bezpieczne poszerzanie własnych granic, wyrażania, komunikacji, bycia w relacji. Zaczynając od siebie.
Wspólna pieśń jest momentem spotkania poza czasem i miejscem. Wyraża naszą plemienną potrzebę spotkania w kręgu, w tańcu i w śpiewie. Pomaga rozbroić pancerz i otwiera serce.”
Odpuścimy to, co nam nie służy. Zrobimy w sobie miejsce na przywitanie nadchodzącej wiosny, nowej energii w Sobie. Zregenerujemy się w połączeniu z naturalnym cyklem przyrody.
Obudzimy głos pochodzący z wnętrza i odnajdziemy naturalny rytm.
Za pomocą pracy z głosem, ruchem, ekspresją i praktyką TU i TERAZ.
Będziemy oddychać górskim powietrzem, jeść pyszne wege jedzonko, z uważnością chodzić po lesie, medytować, odpoczywać, wyrażać się i harmonizować.
🌳JOGA JANA, czyli Janek Szpil
instruktor jogi metodą Sivananda od 2008 roku. Bazuję na klasycznym systemie jogi interpretując go przez pryzmat moich osobistych doświadczeń i inspiracji pochodzących z różnych ścieżek poznania samego siebie.
Więcej o mnie tu: http://www.jogajana.pl/
Moja joga opiera się na doświadczaniu świadomości w ciele poprzez wyciszenie umysłowego “szumu”, doznanie żywego kontaktu z oddechem i odczuciami w ciele. Stając na macie wyruszam w podróż. Do wnętrza. Odkrywam to czego nie potrzebuję, co mogę puścić i uwolnić. Poprzez doświadczenie odpuszczenia napięć znajduję punkt obecności w tym co jest teraz, punkt akceptacji. W tym miejscu rozpoczyna się regeneracja i robi się miejsce na wzmocnienie całego organizmu. Zapraszam do wspólnej podróży.
Codzienna praktyka jogi pozwoli Ci uwolnić napięcia dnia codziennego. Zadbasz o siebie, zregenerujesz ciało, ukoisz system nerwowy i odświeżysz umysł. Przebudzona świadomość ciała przywoła poczucie relaksu, na bazie którego nabierzesz mocy.
🔥MOC GŁOSU, czyli Agata Bargiel
Do głosu podchodzę w sposób holistyczny. W swojej pracy łączę techniki ekspresyjne i pracę z psychosomatyką ciała. Pracujemy nad odzyskaniem „wolności do” śpiewania, zabierania głosu, stawiania granic, życia własnym życiem. Nad uwolnieniem twórczego potencjału. Odzyskaniem poczucia przepływu, a przede wszystkim poczuciem własnej mocy ukrytej w głosie. Najbardziej lubię pracować poza miastem. W ciszy i kontemplacji przyrody. Głęboko wierzę, że kontakt z naturą wspiera procesy powrotu do SIEBIE i samouzdrawiania.
Wyrażając siebie w kontakcie z tym, czego pragniesz w tu i teraz, posiejemy intencje na przyszłość. Śpiew, oddech, energia witalna – radość z czucia. Obecność, stillness, sensualność, seksualność. twórczość… Odzyskiwanie mocy z miejsc zamrożonych, wypartych, zastygłych… wymiatanie, wytrząsanie. Uwalnianie starego wzorca, by Wyśpiewać Nowe. Bezpieczne, osadzone w miłości i akceptacji fundamenty.
❤️MIEJSCE
Średniak – wspaniały dom dla ludzi – ŚREDNIAK 6, w górach i lasach Beskidu Sądeckiego nad Szczawnicą.
Zobacz film z Joga Reset https://vimeo.com/294373350
🍀DLA KOGO?
Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Wyjazd jest otwarty dla zupełnie początkujących. Tak, możesz być nierozciągnięta/y – to jest joga relaksacyjna! Co nie znaczy, że będziemy tylko leżeć. Na pewno poczujesz wzmocnienie całego organizmu na poziomie fizycznym i mentalnym.
Dla wszystkich którzy pragną uwolnić swój naturalny głos i usłyszeć jego brzmienie. Dla śpiewających jak i tych, którzy pragną swój głos odrobinę „oswoić” i zmienić przekonania na jego temat.
🏞WARUNKI – ważne!
To jest wyjazd w wersji CAMP – warunki nie są hotelowe:
Spanie – w sali na poddaszu na materacach (trzeba wziąć swój śpiwór) lub we własnym namiocie (jeśli ktoś ma taką potrzebę, będzie na to miejsce).
Łazienka i WC – wspólna z gospodarzami + wychodek z widokiem na góry
Jedzenie – w większości wegańskie (zostawiamy sobie furtkę na produkty niewegańskie typu lokalny ser, ale zawsze będzie możliwość oddzielenia). Możliwość dostosowania indywidualnego posiłków w zależności od potrzeb uczestników.
🌱CZAS
Zaczynamy w czwartek (23.03) o 15, ale można przyjeżdżać od rana. Kończymy w niedzielę (26.03) około 15
*PLAN DNIA*
(propozycja, uzgodnimy go wspólnie pierwszego dnia)
7:00 – Medytacja
8:00 – Joga
10:00 – Śniadanie
12:00 – Łąka i Las
14:00 – Przekąska
16:00 – Praca z Głosem
18:00 – Obiadokolacja
20:00 – Ognisko/Śpiew/Medytacja
🚗🚌🚲DOJAZD
Do Szczawnicy jest wiele autobusów (bezpośrednie z Krakowa)
Można też autem (będzie miejsce gdzie je zostawić)
Potem czeka nas około 50 minutowy spacer w góry i lasy!
Miejscówka jest dostępna tylko autem terenowym lub nogami
🙏WYMIANA
1350 zł – cena regularna
1250 zł – cena przy rezerwacji do 31.12.2022
1150 zł – cena przy rezerwacji do 30.11.2022
potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 250zł
w cenie:
👉NOCLEG x3
👉POSIŁEK WEGE 3x dziennie (duże śniadanie + zupa + obiadokolacja)
👉JOGA 1x dziennie 2 godz. (4 zajęcia)
👉GŁOS 1x dziennie 2 godz. (4 zajęcia)
👉ZAJĘCIA DODATKOWE
✨REZERWACJA:
Napisz maila na adres:
kontakt@jogajana.pl

„La Loba” wskrzeszenie dzikiej kobiety- śpiewanie nad kośćmi. Warszawa 04.11- 05.11.2017


„Mówi się, że jest na pustyni takie miejsce, gdzie duchy kobiet i wilków spotykają się na przecięciu czasów.”

Pierwszą opowieścią inicjacyjną z jaką się spotkamy się  w „Biegnącej z wilkami” jest „La Loba” – zbierająca kości na pustyni, by nad nimi śpiewać i wskrzesić to, co pozostało z naszej dzikiej duszy i przywrócić jej żywą postać.

Continue reading

Kursy jesienne czekają na Ciebie

Tej jesieni zajęcia i kursy poprowadzę w asyście… Tym bardziej zapraszam do wielowymiarowych spotkań w głosie, gdyż w grudniu nasz synek będzie już po tej stronie świata. Nadciąga więc czas transformacji.

Zapytasz czy śpiew rzeczywiście może wpłynąć na poprawę zdrowia?

Odpowiem tak!

Przede wszystkim do śpiewania angażujemy oddech. Głębszy oddech wzmacnia mięśnie brzucha, przepony, a także wpływa na wydajniejsza prace naszych płuc. Głęboki oddech poprawia naszą wydolność oraz dotlenienie organizmu. Usprawnia cyrkulację w ciele oraz dostarczanie energii dla wszystkich funkcji życiowych. W aspektach psychicznych obniża niepokój, zmniejsza częstotliwość oddechów- dzięki temu obniża poziom hormonu stresu, który uaktywnia w ciele  reakcje” walcz lub uciekaj”. Obniża ciśnienie krwi, zwiększa poziom endorfin, które z koleji bezpośrednio wpływają na wzmocnienie naszego systemu immunologicznego. Chroni przed depresją…

Continue reading

Wiosenna porcja pracy z głosem

W Krakowie ruszają kolejne edycje warsztatów  „Odzyskaj głos” dla kobiet i mężczyzn

 

Terminy: 11 maja – 3 czerwca
Spotkania w środy, 17.30 – 19.30 na ul. Biała Droga4/6

Przez okres 4 tygodni, będziemy  pracować nad:

  • Świadomością swojego głosu
  • Poszukiwaniem źródła głosu
  • Kontaktem z centrum, miednicą
  • Wzmacnianiem ekspresji wokalnej
  • Poszerzaniem możliwości cielesno- wokalnych
  • Balansem „głowy i ciała”
  • Kontaktem z ciekawym otwartym dzieckiem w nas

Lucciola LRC w Nowicy – obóz rockowy dla starych dziewczyn

Lucciola to spełnienie marzeń o graniu muzyki z fajnymi dziewczynami.

            Sylwia Chutnik

                                                ***

„Ten rock camp to było spełnienie mojego marzenia, które 20 lat temu wyrzuciłam z głowy, ponieważ mój tata uważał, że się stoczę, jeśli będę grała w zespole rockowym. Potem byłam już oczywiście za stara. Aż tu nagle… Lucciola oddała mi 20 lat życia i dodała 20 punktów do pewności siebie. Dziękuję!” Anka Górska

Nadciąga kolejna, tym razem letnia, świetlista Lucciola na łonie natury.

Między 17 a 24 lipca odbędą się warsztaty muzyczne pod okiem najlepszych polskich instrumentalistek, oraz specjalistki od głosu, m.in. Małgorzaty „Tekli” Tekiel (bas), Neli Gzowskiej (bas), Hilary Binder (perkusja), Aminy Dargham (gitara), Agaty Bargiel (wokal).

Obóz zakończy się koncertem powstałych zespołów w sobotę 23 lipca na otwartej scenie w Nowicy, do której na każde wydarzenie tego typu ściągają tłumy okolicznych mieszkańców, miejscowych artystów oraz turystów.

Nie ma piękniejszego doświadczenia od grania wspólnej muzyki w cudowny kobiecym towarzystwie. Agata Bargiel

Continue reading

Sail and sing – Muzyczny rejs

Jeśli chcesz ukoić nerwy, odetchnąć od zgiełku codziennych spraw…Pragniesz wsłuchać się w swoje ciało i popracować z głosem- ten rejs dla ciebie. Zbieramy załogę już dziś. Kurs – na GŁOS! Przed nami tydzień pełen dźwięków, muzyki i śpiewu, codziennych warsztatów w otoczeniu chorwackiej przyrody. Na skałach, bezludnych wyspach i w malowniczych zatoczkach -w raju na Adriatyku. Łodzią? Tak! AHOJ przygodo! Płyniemy wygodnym, bezpiecznym jachtem, który pozwoli nam dostać się do odludnych zakątków Dalmacji.

(więcej…)

Zapraszamy na kobiecy festiwal 27-29 listopad, Kraków

ROZPOCZĘCIE FESTIWALU

Studio Zwierzyniec /ul. Kraszewskiego 15/3

17.00 – ­18.30 – ,, Melodie ciała” warsztat Agaty Bargiel

„Moją pasją życiową jest praca z głosem, śpiew, improwizacja, uwalnianie głosu. W swojej pracy łączę techniki ekspresyjne i psychosomatyczne, korzystając z ćwiczeń zaczerpniętych z teatru fizycznego, jogi i pracy z potencjałem energetycznym. Ugruntowuje mnie muzyka korzeni. Śpiew biały, który daje moc i przestrzeń”.

Bilety -30 zł

(więcej…)

Rozpoczęła się rekrutacja na zimowy obóz Karioka GRC!

W ostatni tydzień stycznia w Krakowie odbędzie się trzeci rockowy obóz Karioka GRC. Zapraszamy 16 dziewczyn z Krakowa i okolic na tygodniowy muzyczny obóz dla nastolatek w trakcie którego będzie się można nauczyć grać na instrumencie, założyć zespól rockowy i wystąpić 30 stycznia na koncercie finałowym w krakowskim klubie „Piękny Pies” przed najprawdziwszą publicznością. (więcej…)