Czując- retreat z masażem tajskim i głosem

Jeśli pragniesz pogłębić swoją praktykę pracy z ciałem. Zaprosić do niej więcej oddechu i pracy z głosem…
Serdecznie zapraszamy Cię na nasz masażowy RETREAT- * Czując *

Co będziemy robić:

 • będziemy masować nasze ciała i uwalniać głosy
 • medytować
 • praktykować Tai Chi
  Uwalniać to, co chce być uwolnione, śpiewać to, co che być wyśpiewane, opowiadać to, co chce być opowiadane, czuć to, co chce być poczute.
  Rozluźniać i uwalniać blokady z ciała fizycznego i emocjonalnego.
  Będziemy badać to z czym jestem, a także jaka/jaki jestem tu i teraz.
  Zdobędziemy narzędzia, które wspierają naszą witalność oraz psychiczną elastyczność – przez ciało i głos w czułej obecności grupy.
  Karmiąc się pożywnym jedzeniem, w bliskości, w oddechu. W ciszy i w ruchu. W tu i teraz, w otoczeniu dzikiej natury. Będziemy ściągać pancerze, rozpuszczać napięcia i robić miejsce na uczucia.
  Zapraszamy was w podróż do głębokiej regeneracji. Do medycyny dotyku i pieśni.

Dla kogo:

 • Zapraszamy praktyków pracy z ciałem i głosem, bez względu na poziom zaawansowania
 • Wszystkich, którzy pragną zregenerować się i odpuścić napięcia
 • Tych, którzy chcą zaprzyjaźnić się ze swym głosem lecz coś ich jeszcze zatrzymuje
  *jeśli jesteś w pierwszym trymestrze ciąży, po silnym wstrząsie psychicznym, bierzesz leki psychotropowe, jesteś w innych terapiach – prosimy daj nam znać podczas zapisu.

Kiedy:
30/05-2/06/2024

Gdzie:
DOM, dawna PraPełnia
W Moszczenicy, pięknym miejscu na Pogórzu Ciężkowickim – wrotach Beskidu Niskiego

Cena (obejmuje pobyt z wyżywieniem):
1350 early bird do 15/04
1550 regularna cena

Śpimy w pokojach 2 lub 4 osobowych

Harmonogram:
Retreat zaczynamy 30.05 około godziny 15.
Zamykamy i rozjeżdżamy się 2.06 ok. godz 17

Czwartek 30.05:

 • obiad
 • krąg i lądowanie w ciele
 • ognisko

Piątek 31.05:

 • medytacja
 • praktyka w naturze
 • śniadanie
 • głos ciała (praktyki na oddech i głos), dostrajanie
 • obiad
 • masaż tajski – wstęp, miednica, brzuch
 • kolacja
 • krąg pieśni

Sobota 1.06:

 • medytacja
 • tai -chi w naturze
 • budzenie głosu
 • śniadanie
 • masaż tajski – klatka piersiowa, serce
 • obiad
 • sauna
 • praktyki głosu (masaż głosem)
 • kolacja
 • jam masażowy

Niedziela 2.06:

 • medytacja w naturze
 • śniadanie
 • masaż – integracja
 • praktyka śpiewu
 • obiad
 • krąg i Ceremonia Give Away

Info & zapisy: Mateusz, mantreusz@gmail.com
tel. 606 904 769
Potwierdzeniem zapisu jest bezzwrotny zadatek w wysokości 350 zł

PROWADZĄ:

Agata Bargiel – Moc Głosu
Do głosu podchodzę w sposób holistyczny. W swojej pracy łączę techniki ekspresyjne i pracę z psychosomatyką ciała. Pracujemy nad odzyskaniem „wolności do” śpiewania, zabierania głosu, stawiania granic, życia własnym życiem. Nad uwolnieniem twórczego potencjału. Odzyskaniem poczucia przepływu, a przede wszystkim poczuciem własnej mocy ukrytej w głosie. Najbardziej lubię pracować poza miastem. W ciszy i kontemplacji przyrody. Głęboko wierzę, że kontakt z naturą wspiera procesy powrotu do SIEBIE i samouzdrawiania. Prowadzą mnie pieśni.
Absolwentka II letniego szkolenia Psychoterapii Procesu w IPP (2016)
Czynna Terapeutka Terapii Cranio-Sakralnej (od 2019)
Hydrofeministka, członkini Kolektywu Matki Polki na Wyrębie oraz Siostry Rzeki.
Arte-terapeutka, Liderka Programu Family Connection.
Trzyma przestrzeń kręgową, towarzyszy w momentach zmian, tworzy współczesne rytuały przejścia.

Mate Thai
Masażysta, nauczyciel, organizator kursów. Masuje od 2014.
W mojej pracy inspiruję się przekazem otrzymanym od moich nauczycieli tajskiego masażu tradycyjnego – Balego (Balazs Nemeth, Węgry) i Pichesta Boonthume z Chiang Mai, oraz Davida Lutta, nauczyciela tajskiego masażu dynamicznego i Osteothai. Od prawie 10 lat z niewyczerpaną radością studiuję, masuję i sam nauczam tego, co w tajskim masażu pociąga mnie najbardziej.
Fascynuje mnie połączenie leczniczej funkcji masażu oraz spotkania dwóch osób i wymiany energetycznej, którą stanowi sesja. Opanowanie technik to otoczka masażu, a usłyszenie potrzeb drugiego człowieka to jego esencja.
Możecie podejrzeć moje działania na:
FB: https://www.facebook.com/matethaimassage

See You Soon <3

Indywidualna sesja.

Praca z głosem,  wiąże się z bardzo intymnymi obszarami naszego życia. Jeżeli z jakiś powodów nie czujesz się  swobodnie, aby pracować w grupie, możesz umówić się na indywidualną sesję. (więcej…)

Terapia krzyżowo- czaszkowa (cranio- sacralna).

Nasze ciało to niezwykła struktura, która – nawet jeśli chorujemy – nosi w sobie pamięć prawidłowego funkcjonowania. Przy pomocy terapii czaszkowo- krzyżowej możemy ją przywołać i obudzić uśpione mechanizmy samoleczenia.

Ludzkie ciało, w pokoju z SAMYM SOBĄ, cenniejsze jest niż najrzadszy klejnot. Pielęgnuj swoje ciało, jest Twoje ten jedyny raz. Z wielkim trudem dochodzi się do postaci człowieka, ale bardzo łatwo ją utracić. Wszystkie rzeczy tego świata są ulotne jak błysk na niebie. Ujrzyj to życie jako drobny plusk kropli deszczu, jako piękno, które znika jeszcze w chwili, gdy powstaje. Dlatego też wyznacz sobie cel i wykorzystaj każdy dzień i noc, by go osiągnąć”

Tsong Khapa

(więcej…)

Spo Tkajmy Się- nauka tkactwa i śpiewu 16 – 19/06/2022

Kiedyś ludzie spotykali się, by tworząc rękami i pieśnią dzielić swoje historie. Takie spotkania wnosiły spokój, poczucie wspólnoty, oswajały z rzeczywistością, doświadczaniem i przemijaniem. To właśnie opowiadane lub wyśpiewane historie były osią tego spotkania.
Dziś może nawet bardziej niż dawniej ten wspólny czas zatrzymania, odpoczynku i pracy twórczej jest niezbędny do dobrego, zdrowego życia w codzienności.
Na taki weekend chcemy Cię gorąco zaprosić. Byś mogła zanurzyć się w spokoju jaki płynie z tkania i śpiewania w pięknej dolinie rzeki Stradomki. To tuja u podnóża Beskidu Wyspowego stoi Księżycowy Dom.
W ciągu dnia będziemy uczyć się tkać, wyciszać, śpiewać i wypoczywać. Wieczorami spoglądać w ogień i gwiazdy. Nie zabraknie ziołowych spacerów, rzeki, lasu i żywego ognia. Nie musisz ani mieć doświadczenia ani specjalnych umiejętności w czasie zajęć nauczysz się podstaw tkactwa, utkasz pierwsza tkaninę i popracujesz z głosem i ciałem.
Gdzie będziemy tkać i śpiewać?
Księżycowy dom to kilka wspólnych przestrzeni oraz sad i pobliska rzeka.
Nocujemy w tzw. Małym domku we wspólnej przestrzeni, na materacach. Możesz ale nie musisz przywieźć śpiwór.
W oryginalnej Mongolskiej jurcie oraz na otwartej przestrzeni pod śliwką będziemy uczyć się tkać i pracować z ciałem i głosem.
W wolnym czasie możesz poleżeć w hamaku, na trawie, popływać w rzece, która płynie tuż koło domu lub pójść do lasu.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Prowadzące Agata Bargiel z @mocglosu i Dominika Serzysko z Pracowni SpoTkanie
@pracowniaspotkanie to niezwykłe kobiety, które łączy pasja, fantazja i niespożyta twórcza energia, którą chcą się dzielić z innymi.
Dominika Serzysko – Pracownia spoTKANIE
Podróżniczka, przewodniczka, tkaczka. Na tkacką ścieżkę wkroczyła w Peru ucząc się tkać technika backstraploom, następnie w Polsce i w Białorusi uczyła się tkactwa tradycyjnego na krosnach, ramach tkackich oraz tabliczkach. Obecnie prowadzi regularne warsztaty w ramach Pracowni Spotkanie. Więcej przeczytać na stronie https://tworczespotkanie.wordpress.com/jak-nauczylam-sie…/
oraz na IG : spo.tkanie
Agata Bargiel -Moc Głosu
Do głosu podchodzę w sposób holistyczny. W swojej pracy łączę techniki ekspresyjne i pracę z psychosomatyką ciała. Pracujemy nad odzyskaniem „wolności do” śpiewania, zabierania głosu, stawiania granic, życia własnym życiem. Nad uwolnieniem twórczego potencjału. Odzyskaniem poczucia przepływu, a przede wszystkim poczuciem własnej mocy ukrytej w głosie. Najbardziej lubię pracować poza miastem. W ciszy i kontemplacji przyrody. Głęboko wierzę, że kontakt z naturą wspiera procesy powrotu do SIEBIE i samo uzdrawiania.
—————————————————————————————————————
Koszt uczestnictwa :
Cena zawiera koszty pobytu w tym 3 noclegi, 3 razy dziennie wyżywienie, przekąski, napoje, materiały potrzebne do pracy twórczej.
Przy wpłacie całej kwoty do 1 Czerwca wynosi 888 zł
Przy wpłacie całej kwoty po 1 Czerwca 999 zł
Obowiązują zapisy, potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłacenie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 200zl. Wszystkie informacje otrzymasz po wypełnieniu formularz w linku poniżej.

Dzika kobieta- bliskie spotkania. Cykl spotkań z baśniami inicjacyjnymi dla Kobiet.

„…Zdrowa kobieta przypomina wilka: krzepka, po brzegi pełna, życiodajna, świadoma swego terytorium, pomysłowa, lojalna, lubiąca wędrówki. Jednak oddzielenie od pierwotnej, zwierzęcej natury sprawia, że osobowość kobiety ubożeje, rozcieńcza się, rozmywa, staje się przezroczysta, bez wyrazu. Nie zostałyśmy pomyślane jako żałosne stworzenia z rzadkimi włosami, zbyt słabe, by zerwać się do skoku, goniąc za zdobyczą, ale by dawać nowe życie. Kiedy życie kobiety popada w zastój lub wypełnia się nudą to jest to moment, kiedy powinna dojść do głosu jej dzika, zwierzęca strona; to czas, by dusza rozlała się szeroko jak rzeka w delcie…”

Z ogromną ekscytacją i radością przyjęłam zaproszenie od Ani Rogowskiej- psycholożki, terapeutki w nurcie zorientowanym na proces. Miłośniczki pracy ze snami i archetypami, i wielu innych- do połączenia sił, tak oto powstał cykl warsztatów łączących narzędzia pracy z procesem oraz pracy z ciałem i głosem „Dzika Kobieta- Bliskie spotkania”. Pragniemy wspólnie wzrastać i dzielić się swoim doświadczeniem.

(więcej…)

Głos ciała – weekendowy warsztat pracy z głosem w Twoim mieście

Pracę z głosem rozumiem jako metaforę drogi, a połączenie podróży i pracy to spełnienie moich marzeń. Dlatego jeśli czujesz, że chciałabyś/chciałbyś wziąć udział w skoncentrowanym procesie spotkania ze swoim głosem, ale jest dla Ciebie zbyt daleko, bądź wiesz, że grupa z którą pracujesz, bardzo skorzysta z warsztatu- jesteś we właściwym miejscu.
(więcej…)

Głos Ciała. 2 miesięczny kurs świadomości głosu i ciała.

Ciało które widzi, słyszy, czuje i  mówi (swobodnie wyraża SIEBIE). Ciało rozgrzane, zrelaksowane i uwolnione – oddychające. Umysł wyciszony i skoncentrowany. Emocje „dopuszczone do głosu”- wyrażone. Gotowość na spontaniczną ekspresję. Wszystkie te elementy otwierają bramę dla naszego niepowtarzalnego głosu. Głosu, który chce zostać wysłuchany ze zrozumieniem i akceptacją. Głosu swobodnego i prawdziwego. Głosu, który zostanie zapamiętany. Jasnego sposobu komunikacji.

Jeśli chcesz swobodnie mówić, śpiewać i wyrażać siebie. Pragniesz pracować w stałej grupie, dostawać ciekawe i rozwijające zadania. Jesteś gotowy na zmiany. Ten kurs jest dla Ciebie.

(więcej…)

Odzyskaj Głos- odzyskaj Siebie. Podstawy pracy z głosem.

Czy masz takie doświadczenie, kiedy pod wpływem emocji Twój głos łamał się, blokował, a pod wpływem silnego stresu i przeciążenia nawet zanikał? Czy chciałabyś/chciałbyś oddychać znowu pełną piersią i złapać więcej równowagi na co dzień? Czy pragniesz w pełni poczuć swoje ciało, pozbyć się zbędnego stresu i zwyczajnie zrelaksować się? Na nowo poczuć przyjemność ze swobodnego wyrażania siebie, czy wreszcie usłyszeć swój głos… (więcej…)